اطلاعات نشریه

پژوهش نامه مدیریت تحول

صاحب امتیاز: دانشگاه فردوسی مشهد
مدیر مسئول: حبیب اله دعایی
سردبیر: سعید مرتضوی
شاپا چاپی: ۲۳۸۳-۴۰۶۴
تلفن: ۰۵۱-۳۸۸۰۶۳۰۹
ناشر: انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد
نوع نشریه: علمی - پژوهشی
انا لله و انا الیه راجعون از شمار دو چشم یک تن کم وز شمار خرد هزاران بیش پژوهش¬نامه مدیریت تحول، درگذشت استاد گرانقدر عالم عامل و حلیم خلیق روان¬شاد استاد دکتر حامدرضا طارقیان عضو محترم هیأت تحریریه پژوهش¬نامه را به جامعه علمی کشور، خانواده بزرگ دانشگاه فردوسی مشهد و بازماندگان عزیز و ارجمند آن مرحوم صمیمانه و سوگ¬مندانه تسلیت عرض می¬کند .
سخن سردبیر خارج شدن از پوسته سخت تکنیکی مدیریت و حرکت به سمت لایه درونی و هسته نرم آن که همانا مسئولیت¬پذیری و پاسخ¬گویی است به نوعی مطالبه در رشته مدیریت تبدیل شده است. مدیریت تنها یک نام برای یک قشر خاص نیست بلکه نشان دهنده شجاعت و جرئت برای به انجام رساندن مسئوولیت¬هایی است که از یک سو به رشد سازمان کمک می کند و از سوی دیگر از حرکت سازمان به سمت قهقرا و سقوط ممانعت به عمل می¬آورد. انتظار بر این است که مدیران و عالمان رشته مدیریت در کنار مدیریت رشد به مدیریت افول، نیز نظری یکسان داشته باشند، زیرا در عصر پیچیدگی¬ها و نوسانات شدید در عرصه¬های گوناگون از جمله اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی که سازمان¬ها را به شدت مورد تهدید قرار می¬دهد، توجه توأمان به آن دو، ضامن حفظ پویایی و استمرار فعالیت سازمان-هاست. این الزام با جوهره مدیریت نیز سازگاری دارد، زیرا مدیریت از طریق فائق آمدن بر بحران¬ها و حل مسائل جدی است که می¬¬تواند به تثبیت موضع خود نایل آید. در این راستا پژوهش¬نامه مدیریت تحول از نویسندگان ارجمند درخواست دارد تا در فعالیت¬های علمی و پژوهش آتی خود به حوزه مدیریت افول عطف توجه بیش¬تری نشان دهند و کماکان نشریه را مورد حمایت قرار دهند. و من الله التوفیق ...

دانلود فایل کامل دریافت نسخه XML این شماره

مقالات

مقالات

تبیین فرایند شکل¬گیری رهبری متواضعانه در کسب¬وکار با رویکرد فراترکیب

بهزاد محمدیان; حسن زارعی متین; جبار باباشاهی; حمیدرضا یزدانی

عملکرد شغلی در دانشگاه: تبیین نقش رضایت شغلی، گرایش کاری و تعهد سازمانی

یوسف رمضانی; امیر حسین باقریه مشهدی; آرزو رمضانی چاهک; منیره حسین پور

نویسندگان محترم لطفا با نام کاربری و رمز خود وارد سامانه شده و روی عنوان مقاله مورد نظر کلیک و در تب ویرایش اطلاعات مقاله روی آیکون بررسی فراداده کلیک، اطلاعات و مشخصات نویسندگان همه فیلدها وارد و حتما فیلد مراجع نیز تکمیل گردد.

 

هدف این نشریه ارائه روش های گوناگون تغییر، بهبود و تحول سازمانی در سازمان های مختلف در قالب انتشار مقاله های علمی-پژوهشی اعم از کمّی و کیفی می باشد. به طوری که بتواند در جامعه علمی سهم خود را در حوزه تغییر و تحول ایفاد نموده، هم چنین مطالب آن به طور کاربردی برای سازمان ها قابل بهره برداری باشد. پروانه انتشار نشریه: نامه شماره 2386/124 مورخ 30/5/1387 این نشریه با مجوز شماره 1027/11/3 مورخ 17/6/1388 کمیسیون نشریات علمی کشور دارای اعتبار علمی – پژوهشی است. این نشریه در پایگاه های زیر نمایه می شود: - پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) - پایگاه اطلاعات علمی جهاددانشگاهی (SID) - پایگاه بانک اطلاعات نشریات کشور (Magiran)